داروهای غیر دارویی در کنترل قند خون بالا ، کلسترول بالا و فشار خون بالا

دیابت
دیابت شامل اختلال در سیستم بدن است که سطح قند را که به طور معمول در خون پس از خوردن غذا در گردش است کنترل می کند. دیابت وضعیتی بالاتر از سطح طبیعی قند خون است و یک بیماری مزمن است که هیچ درمانی برای آن وجود ندارد. در صورت عدم درمان و مدیریت دیابت ، دیابت می تواند عوارض جدی دیگری را برای سلامتی به دنبال داشته باشد تا سطح قند خون بالاتر از حد طبیعی را به محدوده طبیعی نزدیک کند. انواع مختلفی از دیابت وجود دارد که عمده ترین آنها دیابت نوع 1 ، دیابت نوع 2 و دیابت حاملگی هستند. شایع ترین آن دیابت نوع 2 است که حدود 90 درصد از کل موارد دیابت را شامل می شود.

بیماری قلب و عروقی
بیماری های قلبی عروقی یکی از عوارض عمده ای است که افراد مبتلا به دیابت با آن دست به گریبان هستند و عامل بیشتر مرگ و میر در میان بیماران دیابتی آمریکای شمالی است. طبق گزارش انجمن دیابت آمریکا ، میزان مرگ و میر بزرگسالان مبتلا به دیابت در افراد مبتلا به بیماری قلبی 2 تا 4 برابر بیشتر از بزرگسالانی است که دیابت ندارند – و خطر سکته مغزی برای افراد مبتلا به دیابت 2 تا 4 برابر بیشتر است.

دیابت ، کلسترول ، فشار خون و وزن بدن
اکثر دیابتی ها مانند بسیاری از آمریکایی ها دارای اضافه وزن هستند و بسیاری از آنها دارای سطح بالای کلسترول خون و همچنین فشار خون بالا هستند که همه آنها خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد.

بنابراین این بدان معناست که علاوه بر نیاز افراد دیابتی برای کنترل سطح قند خون بالاتر از حد طبیعی که باعث بیماری دیابت می شود ، باید از نحوه مبارزه و به حداقل رساندن خطرات ناشی از بیماری های قلبی عروقی نیز آگاه باشند و مانند دیابت ، که احتمالاً شامل تغییر رژیم غذایی و اضافه کردن ورزش برای کسانی است که از نظر جسمی قادر به انجام این کار هستند.

دیابت و بیماریهای قلبی عروقی ، وزن اضافی بدن و سایر عوارض دیابت باید توسط پزشکان درمان شوند تا دوره درمانی مناسب را برای مدیریت و در بهترین دکتر قلب در مشهد صورت امکان معکوس کردن شرایط تجویز کنند.

علاوه بر این ، آشنایی با جنبه های مختلف بیماری های قلبی ممکن است برای بیماران مفید باشد و بسیاری از آنها را می توان در وب سایت انجمن قلب آمریکا یافت و این ماه فوریه 2011 ، به طور رسمی “ماه قلب آمریکا” نامگذاری شده است.

مکمل های طبیعی ممکن است به مقابله با سطوح بالای کلسترول و بیماری های قلبی کمک کند
علاوه بر رویکرد درمانی مرسوم ، برخی از متخصصان قلب از افزودن مکمل های مختلف به رژیم غذایی روزانه برای پیشگیری یا درمان بیماری های قلبی و همچنین دیابت ، که در حال حاضر به عنوان یک عامل خطر برای بیماری های قلبی عروقی در نظر گرفته می شود ، حمایت می کنند.

مکمل ها: Q-10، L-Carnitine، E-Ribose، Alpha-lipoic acid، gymnema sylvestre، vanadyl sulphate
دکتر استفان تی سیناترا ، متخصص قلب ، در کتاب خود با عنوان “راه حل سیناترا” ، که در سال 2005 توسط انتشارات Basic Health Inc. منتشر شده است ، توصیه می کند که مواردی مانند کوآنزیم Q-10 ، L-Carnitine و D-Ribose را برای رژیم غذایی در نظر بگیرید. بیماری قلبی و برای دیابت استفاده از اسید آلفا لیپوئیک ، gymnema sylvestre و وانادیل سولفات را توصیه می کند. منابع زیادی در ادبیات طب جایگزین به این مواد اشاره شده است و برخی از آنها سالها مورد استفاده قرار گرفته است.