متخصصان قلب در بمبئی در مورد فشار خون بالا هشدار جدی می دهند

“آیا کسی واقعاً می داند که پیش فشار خون چیست و چه عواملی دارد؟” از یک متخصص ارشد قلب از انستیتوی قلب آسیا (AHI) در بمبئی می پرسد. به گفته وی ، در قبل از فشار خون فشار خون فرد بالاتر از حد طبیعی باقی می ماند ، با این حال زیر آستانه فشار 140/90 است. وی با افزودن به تعریف ، می گوید وقتی میزان فشار سیستولیک در محدوده 120 تا 139 میلی متر جیوه باشد یا فشار دیاستولی در محدوده 80-89 میلی متر جیوه باشد ، به آن فشار خون قبل از فشار خون گفته می شود.

یک مطالعه در مورد این موضوع توسط مجله Act Cardiologica در سال 2011 انجام شد. از نمونه تقریباً 7000 سرخپوستی که در مناطق شهری زندگی می کنند ، مشخص شد که فشار خون بالا و قبل از فشار خون تقریباً از شیوع تقریباً یکسان – تقریبا 32٪ است. مشخص شد که فشار خون بالا از 60 تا 69 سال شیوع بیشتری دارد ، در حالی که برای بیماری قبل از آن 30 تا 39 سال بوده استنت قلب  است. دکتر نوین دیگر متخصص ارشد قلب و عروق می گوید که هر دو شرایط پزشکی بر روی بدن سخت است. آنها مسئول ضخیم شدن عضله قلب با گذشت زمان و در نهایت منجر به فشار خون هستند.

به طور کلی ، هر دو مورد بی توجه باقی می مانند یا به آنها اهمیتی داده نمی شود. مجله انجمن پزشکی آمریكا (AMA) تحقیقی كامل بر روی 154،000 نفر در گروه سنی 35-70 سال از 17 كشور در سراسر جهان در این زمینه انجام داد. فیلتری که آنها برای استفاده از این نمونه ها استفاده کردند این بود که نباید سابقه مشکل قلبی داشته باشند. نتایج این مطالعه تکان دهنده بود – کمتر از 45٪ از افرادی که فشار خون بالا داشتند ، از آن آگاه بودند. این بدان معناست که پیش ماده آن ، بدون توجه بودن ، بالاتر خواهد بود.

دکتر نوین می گوید اگرچه چنین تحقیقی برای هندی ها وجود ندارد ، اما اگر نه بیشتر ، اعداد کم و بیش مشابه هستند. دلیل اصلی این است که هیچ علائم قابل مشاهده ای وجود ندارد. علائم تنها پس از فشار فشار در سطح 140/90 شروع به نشان دادن می کنند. همچنین ، این علائم به طور کلی توسط هندی ها نادیده گرفته می شوند. در اکثر موارد ، این فقط هنگامی تشخیص می یابد که فردی برای معاینه منظم یا بیماری دیگری مراجعه می کند. دکتر نوین اضافه می کند که اگر در زمان مناسب تشخیص داده شود ، احتمال پیشگیری از بیماری های دیگر وجود دارد که می تواند در قسمت بعدی زندگی ایجاد شود ، مانند حمله قلبی ، نارسایی قلبی ، خونریزی و نارسایی کلیه.

اکثر متخصصان قلب و عروق در بمبئی توصیه می کنند که ردیابی میزان فشار خون را انجام دهند. آنها توصیه می کنند که فرد باید سالانه تا سن 40 سالگی و پس از آن هر 6 ماه فشار خون را بررسی کند ، به خصوص اگر خانواده سابقه فشار خون داشته باشد. توصیه دیگری که متخصصان قلب و عروق در بمبئی ارائه می دهند حفظ مطلوب وزن و شاخص توده بدن است ، زیرا فشار خون و وزن ارتباط زیادی دارند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *